29 Września 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Dadźbog, Franciszek,
Michalina
Do końca roku zostało 94 dni.

Dodaj do ulubionych

 
 
Do odczytania załączników niezbędny jest program:

 
 
BEZPIECZNE ŻNIWA - APEL KRUS Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
13.07.2015.

DRODZY ROLNICY!

Zbliżają się żniwa – okres wzmożonych prac a przy tym wiele różnorodnych zagrożeń. W tym czasie liczba wypadków drastycznie wzrasta. Apelujemy o rozwagę i zachowanie ostrożności podczas prac żniwnych.

Wystarczy, że będziecie stosować podstawowe zasady bezpiecznej obsługi maszyn i urządzeń a przede wszystkim zaplanujecie poszczególne czynności. Dobra organizacja to połowa sukcesu, nie będzie wtedy trzeba spieszyć się, by zdążyć ze wszystkim na czas. To właśnie pośpiech i rutyna są częstymi przyczynami tragicznych wypadków

Pamiętajcie również aby zapewnić dzieciom, które mają wakacje odpowiednią opiekę i bezpieczne miejsce zabaw, z dala od pracujących maszyn rolniczych. Najmłodsi bardzo często nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństw związanych z zabawą w gospodarstwie.

Niech tegoroczne żniwa będą bezpieczne!

Ponadto informujemy, iż wypadek przy pracy rolniczej należy zgłosić niezwłocznie do najbliższej Placówki KRUS. Zgłoszenia dokonać może osoba poszkodowana lub inna osoba osobiście, za pośrednictwem poczty, telefonicznie lub drogą elektroniczną.

 

NATALIA KORNICKA –inspektor, KRUS PT
Góra ul. Wrocławska 54, 56-200 Góra
natalia.g.kornicka@krus.gov.pl
tel. (65) 543 37 12 pokój nr 4
Zmieniony ( 13.07.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Biuletyn Informacyjny UM Wąsosza 

  
  
  
  
  
  


  

  

POMOC BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM  

  

  WKU GŁOGÓW

  

  
  
 
© 2020 Wasosz - oficjalny serwis internetowy gminy
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.