14 Czerwca 2024
Piątek
Imieniny obchodzą:
Bazylid, Bazylis,
Eliza, Justyn,
Justyna, Ninogniew,
Walerian, Waleriana
Do końca roku zostało 201 dni.

Dodaj do ulubionych

 
 
Do odczytania załączników niezbędny jest program:

 
 
WIZYTACJE GOSPODARSTW PODCZAS PRAC ŻNIWNYCH Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
17.08.2016.


KRUS i PIP podsumowują wizytacje gospodarstw podczas prac żniwnych…

W ubiegłym tygodniu Pani Natalia Kornicka - specjalista Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Górze oraz Pan Jacek Grygotowicz radca Państwowej Inspekcji Pracy w Legnicy przeprowadzili wspólnie 30 wizytacji na terenie powiatu górowskiego, podczas prac polowych oraz gospodarstw w trakcie żniw. Na terenie gminy Wąsosz przeglądy podsumowano bardzo pozytywnie.

Jak co roku oceniano: stan techniczny maszyn używanych do prac, wyposażenie maszyn w osłony części ruchomych, wyposażenie ciągników rolniczych i kombajnów zbożowych w gaśnice, apteczkę, trójkąty ostrzegawcze, itp., udział w pracach żniwnych dzieci i młodzieży do 15 roku życia, przewóz osób z i na pole. Pracownicy stwierdzili, iż rolnicy z terenu gminy Wąsosz posiadają dużą wiedzę na temat zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, co odzwierciedla wciąż malejąca liczba zgłaszanych wypadków do PT w Górze.

Już w przyszłym roku pracownicy KRUS i PIP ponownie odwiedzą Państwa gospodarstwa. Prosimy ich się nie obawiać, bo przychodzą do Państwa jako doradcy mający za zadanie pomóc, doradzić i pokazać jak można poprawić bezpieczeństwo pracy w Państwa gospodarstwie.

Szczegółowych informacji udziela
Natalia Kornicka specjalista PT KRUS w Górze
tel. [65] 544 34 25
e-mail: natalia.g.kornicka@krus.gov.pl.
Zmieniony ( 17.08.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Biuletyn Informacyjny UM Wąsosza 

  
  
  
  
  
  


  

  

POMOC BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM  

  

  WKU GŁOGÓW

  

  
  
 
© 2024 Wasosz - oficjalny serwis internetowy gminy
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.