1 Grudnia 2023
Pitek
Imieniny obchodz:
Dugosz, Edmund,
Eligiusz, Eliga,
Iwa, Natalia,
Natalis, Platon,
Sobiesawa
Do koca roku zostao 31 dni.

Dodaj do ulubionych

 
 
Do odczytania zaczników niezbdny jest program:

 
 
SPEKTAKL KOMEDIOWY "RACHEL CZY PEPKA?" Drukuj Email
Wpisa: Administrator   
23.11.2016.


W miniony wieczór mionicy teatru oraz nietuzinkowego humoru mogli w peni poczu si usatysfakcjonowani, bowiem spektakl Sceny Rode z Krakowa obfitowa w zabawne i zaskakujce szmoncesy i geszefty.

Opowie o Hirszu Singerze, pierwowzorze postaci yda z „Wesela” Stanisawa Wyspiaskiego staa si kanw komedii „Rachel czy Pepka? – czyli geszefty szmoncesy i kopoty Singera”. W spektaklu wystpia trójka aktorów: Lidia Marczyk, Jerzy Miedziski i twórca spektaklu Mariusz Marczyk. Jest on postaci nietuzinkow, autorem powieci, dramatów i ksiek poetyckich, a take mistrzem ywego sowa, który zdoby Grand Prix im. Mieczysawa Kolarczyka na Midzynarodowym Festiwalu Sztuki Sowa w Poznaniu.

Gestykulacja, zachowanie, sposób wysawiania si, zwaszcza akcent zadziwia, a czasem mieszy swoj odmiennoci. Jeli dodamy do tego muzyk, taniec i piosenki ydowskie, a nade wszystko wspomniany ju humor to czas spdzony w towarzystwie Singera, jego córki Pepki oraz adwokata Waschutza by dla widzów ródem teatralnej satysfakcji .

Galeia zdj dostpna na stronie ZPK w Wsoszu <przejd>

Zmieniony ( 23.11.2016. )
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »
Biuletyn Informacyjny UM Wsosza 

  
  
  
  
  
  


  

  

POMOC BEZDOMNYM ZWIERZTOM  

  

  WKU GOGÓW

  

  
  
 
© 2023 Wasosz - oficjalny serwis internetowy gminy
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.