Do odczytania załączników niezbędny jest program:

I BIEG PRZEŁAJOWY DOLINĄ ORLI I BARYCZY ZA NAMI... Drukuj Email
Wpisał: Administrator
12.12.2016.

W sobotnie przedpołudnie na starcie I Biegu Przełajowego Doliną Orli i Baryczy w Wąsoszu stanęło blisko 90 biegaczy, przybyłych z wielu miejscowości nie tylko naszego województwa. Trasa wiodła malowniczym szlakiem, której start i meta usytuowany był przy starorzeczu urokliwej rzeki Orli.

W prawdziwe terenowych warunkach uczestnicy mierzyli się z prawie 10 km dystansem. Podbiegi i zbiegi towarzyszyły zawodnikom przez część trasy, stanowiąc wspaniałe urozmaicenie będące sposobem na biegową nudę. Podczas trasy, która wiodła wzdłuż rzeki Orli do mostu w Pobielu o nudę rzeczywiście było trudno i to z wielu powodów: nietuzinkowe tereny z endemiczną roślinnością oraz liczne dzikie ptactwo zamieszkujące Dolinę Orli i Baryczy potwierdzało piękno i niezwykłość tego miejsca.

Rywalizację wygrał Karol Komorowski z Athletics Team Prusice z czasem 37 minut i 41 sekund. Drugi na mecie zameldował się Wojtek Zagubień z Tumko Team Runners, który potrzebował 37 minut i 55 sekund. Podium uzupełnił Krzysztof Kasprzak z Naratowa czasem 38 minut i 36 sekund.

Wśród pań wygrała Katarzyna Głuszko z Góry, która potrzebowała 44 minut i 29 sekund. Anna Niedźwiedzka z Biegającej Kasty Miedziowego Miasta z czasem 45 minut i 27 sekund zajęła drugie miejsce, przed Moniką Jończak, która potrzebowała 45 minut i 44 sekund by znaleźć się na mecie.

Wśród mieszkańców gminy Wąsosz najlepszy okazał się 16 letni mieszkaniec Kamienia Górowskiego, któremu dotarcie na metę zajęło 41 minut i 45 sekund.

Po biegu można było ogrzać się przy porcji gorącej zupy gulaszowej, którą raczyli się do syta wszyscy uczestnicy sobotniego biegu.

Pełna emocji dekoracja zwycięzców zakończyła się losowaniem nagród rzeczowych wśród wszystkich biorących udział w imprezie.

Trasa dość trudna, ale niezwykle malownicza i zdecydowanie warta uwagi, co podkreślali biegacze z uśmiechem przekraczając linię mety.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła nam podczas tego wydarzenia. I już dziś zapraszamy na kolejne edycje sportowych zmagań w naszej gminie.

Serdeczne podziękowania dla: PKO Banku Polskiego, Green River, Blue River, chłopaków DGR off Road, Koła Łowickiego Dzik Wąsosz oraz PZW Koła Wąsosz, służby medycznej oraz strażaków.