14 Lipca 2024
Niedziela
Imieniny obchodz:
Bonawentura, Damian,
Dobrogost,
Franciszek, Izabela,
Kosma, Marceli,
Marcelin, Marcelina,
Stella, Ulryk,
Ulrych, Ulryka
Do koca roku zostao 171 dni.

Dodaj do ulubionych

 
 
Do odczytania zaczników niezbdny jest program:

 
 
Informacje GCZK Drukuj Email
Wpisa: Administrator   
23.09.2008.
Wpisz kontakt ICE do komórki!!!
 
Ratownicy medyczni, policjanci, straacy i wszyscy inni, którzy interweniuj na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykaj na trudnoci, kiedy musz skontaktowa si z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

Wyej wymienione suby zaproponoway, abymy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer sucy w nagych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo czsto telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który mona przy takiej osobie znale. Szybki kontakt pozwoliby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewleke, alergie... Ratownicy zaproponowali, aby kady w swoim telefonie umieci na licie kontaktów osob, z któr naley si skontaktowa w nagych wypadkach. Numer takiej osoby naley zapisa pod midzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency). Wpisanie wicej ni jednej osoby do takiego kontaktu wymagaoby nastpujcego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd. Oznakowanie uprocioby prac wszystkim subom ratowniczym. Pomys jest atwy w realizacji, nic nie kosztuje, a moe ocali ycie. Akcja ma zasig europejski.

 
Biuletyn Informacyjny UM Wsosza 

  
  
  
  
  
  


  

  

POMOC BEZDOMNYM ZWIERZTOM  

  

  WKU GOGÓW

  

  
  
 
© 2024 Wasosz - oficjalny serwis internetowy gminy
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.