Wąsoski sport - aktualności Drukuj Email
Wpisał: Administrator
16.12.2008.

CHEMEKO-SYSTEM WĄSOSZ NAJLEPSZĄ DRUŻYNĄ W POWIECIE!!!

Po niesamowitym horrorze drużyna Chemeko-System Wąsosz wygrała finałowe spotkanie APLS 3-2! Dzięki tej wygranej nasi siatkarze wygrali całe rozgrywki i stali się najlepszą drużyną siatkarską w powiecie Górowskim.

Początek spotkania nie zapowiadał takich emocji. Drużyna z Góry łatwo wygrała 2 pierwsze sety, przez co sytuacja naszej drużyny stała się bardzo trudna. Jednak dobra gra zawodników z ławki rezerwowej zaowocowała tym, że nasi siatkarze bez problemu wygrali już 2 kolejne sety. O zwycięstwie w całej lidze zadecydował więc tie-break, który od samego początku był prowadzony pod nasze dyktando. Przy stanie 10 - 7 dla nas, wszyscy byli przekonani, że "jest już po meczu" jednak zawodnicy z Góry zaczęli zdobywać punkty seriami i nasza przewaga stopniała do zaledwie 2 punktów i było 12-10. Skuteczna gra blokiem w decydującym momencie seta spowodowała, że zdołaliśmy utrzymać przewagę i wygraliśmy całego seta do 13!

W skład zwycięskiej drużyny wchodzą : Andrzej Kauch, Dawid Chomczyk, Jacek Nawrocki, Przemysław Biegalski, Sebastian Nikiel, Tomasz Dąbrowski, Łukasz Wielogórski, Leszek Stuczyk, Paweł Niedźwiedź, Marcin Maćkowiak i Mariusz Gustaw.

Ogromne słowa podziękowania należą się również Edwardowi Oleksiukowi, Romanowi Jagiełło i Zbigniewowi Stuczykowi, dzięki którym ten wspaniały sukces był możliwy.

MB

Rozgrywki Amatorskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej wkroczyły w decydującą fazę. Miło nas poinformować, że drużyna z Wąsosza odgrywa w nich znaczącą rolę.

Rozgrywając 14-ście spotkań rundy zasadniczej Chemeko-System Wąsosz przegrało w całej rundzie zaledwie jeden mecz ulegając w ostatniej kolejce spotkań drużynie, w której grają juniorzy Pogoni Góra (1-2). Pomimo tej porażki nasza drużyna, dzięki wspaniałej grze w poprzednich meczach, przystąpiła do rundy play-off z pierwszego miejsca!

W półfinale nasi siatkarze prezentowali się również znakomicie i bez problemu wygrali "do zera" dwa mecze z drużyną Ikar Góra, dzięki czemu awansowali do Wielkiego Finału rozgrywek!!!

O zwycięstwie w całych rozgrywkach zadecyduje mecz finałowy który odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie zespół "Oldboy Góra", który w półfinale rozprawił się z wyżej notowanymi Juniorami Pogoni Góra. Zapowiadają się niezwykłe emocje i zażarta walka o każdy punkt!!!

Wszyscy, którzy chcieliby wspomóc dopingiem nasz zespół, zapraszamy do Hali Arkadia w Górze 17 kwietnia 2009 r. o godz. 18.00. Pokażmy wszystkim, że pomimo znikomych tradycji siatkarskich w naszym mieście, należą nam się złote medale i miano najlepszej drużyny siatkarskiej w powiecie! Gorąco zapraszamy!

MB

Nie samą piłką nożną Wąsosz żyje. Również w siatkówce posiadamy drużynę, która godnie reprezentuje nasze miasto na szczeblu powiatowym, w ramach rozgrywek Amatorskiej Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej.

Drużyna występuje pod szyldem głównego sponsora, którym jest spółka "Chemeko-system". Mecze rozgrywane są w każdy piątek w Hali sportowej "Arkadia" w Górze.

Drużyna rozpoczęła udział w tych rozgrywkach dwa lata temu. Na sukces nie trzeba było czekać zbyt długo, bo już w pierwszym roku wygrała rozgrywki drugiej ligi i awansowała bezpośrednio do najwyższej klasy rozgrywek.

Nasza drużyna jest aktualnie vice-mistrzem ligi, gdyż w ubiegłych rozgrywkach dotarła do finału APLPS, w którym niestety nie sprostała drużynie z Góry.

Obecnie nasi zawodnicy spisują się rewelacyjnie gdyż w pięciu rozegranych meczach nie zaznali porażki, przy okazji nie tracąc żadnego seta!

Drużynę reprezentują następujący zawodnicy : Sebastian Nikiel, Marcin Maćkowiak, Andrzej Kauch, Łukasz Wielogórski, Tomasz Dąbrowski, Mariusz Gustaw, Edward Oleksiuk, Dawid Chomczyk, Przemysław Biegalski i Jacek Nawrocki.